لوازم یدکی و قطعات دوکاتی Ducati

لوازم یدکی و قطعات دوکاتی Ducati

دوکاتیDucati

دوکاتی، (به ایتالیایی: Ducati) شرکت موتورسیکلتسازی ایتالیایی است. موتورسیکلت‌های این شرکت به داشتن طرح بدنه زیبا و نیز کیفیت فنی مناسب مشهورند. شرکت دوکاتی را، برادران دوکاتی در سال ۱۹۲۶ پایه‌گذاشتند. مالکیت این شرکت از آن زمان تاکنون چندین بار تغییر کرده‌است. هم‌اکنون دفتر مرکزی این شرکت و کارخانه تولیدی آن، در شهر بولونیا، ایتالیا قرار دارند.

موتورسیکلت‌های این شرکت، در چند دسته اصلی تولید می‌شود. دوکاتی در مسابقات قهرمانی موتوجی‌پی و سوپربایک، شرکت می‌کند و بارها برنده جایزه اول شده‌است. شرکت خودروسازی آئودی، از طریق زیرمجموعه خود؛ لامبورگینی (مالک دوکاتی) صاحب برند دوکاتی محسوب می‌شود و با توجه به اینکه آئودی خود یکی از شرکت‌های تابعه گروه فولکس‌واگن می‌باشد، لذا این کمپانی آلمانی، مالک اصلی شرکت دوکاتی، به‌شمار می‌آید.

برخی مدلهای موتور سیکلت دوکاتی در بازار ایران :

دوکاتی دیاول Ducati Diavelدوکاتی دیاول تیتانیوم Ducati Diavel Titaniumدوکاتی دیاول کربن Ducati Diavel Carbonدوکاتی پانیگال R Ducati Panigal Rدوکاتی پانیگال ۱۲۹۹ Ducati Panigal 1299 

در سال ۱۹۲۶ برادران دوکاتی به نام‌های آنتونیو، آدریانو، مارسلو و برونو دوکاتی کارگاه تولید لامپ خلأ، خازن و بقیه قطعات رادیو را تأسیس کردند. تا سال ۱۹۳۵ آنقدر موفقیت تجاری بدست آوردند، که کارخانه جدیدی را نیز، راه‌اندازی نمودند.

در طول سال‌های جنگ جهانی دوم با وجود بمباران نیروهای متفقین، همچنان خط تولید را فعال نگه داشتند. در همین اوضاع و اوصاف، فردی بنام آلدو فارینلی شروع به ساخت موتور کوچکی برای نصب بر روی دوچرخه کرد.

پس از یک ماه از آزادی ایتالیا در سال ۱۹۴۴ اعلام کرد، که این موتور (پیشرانه) را به فروش می‌رساند. اولین موتورها به صورت تک‌فروشی، برای نصب بر روی دوچرخه‌ها به‌فروش می‌رفت، ولی کم‌کم تجار تعداد بیشتری سفارش دادند، تا بر روی دوچرخه‌ها نصب کرده و به مشتریان بفروشند.

در سال ۱۹۵۰ و پس از آنکه تقریباً دویست هزار پیشرانه، به‌فروش رفته بود، دوکاتی با همکاری فارینلی، اولین موتورسیکلت دوکاتی را تولید کرد. این موتورسیکلت ۶۰ سی‌سی حجم موتور و ۴۰ کیلوگرم وزن داشت، می‌توانست به حداکثر سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. دوکاتی بعدها موتورهای با حجم بزرگتر و قدرتمندتر ساخت و تبدیل یه یکی از معروف‌ترین کمپانی‌های موتورسیکلت‌سازی دنیا شد.

در ماه آوریل سال ۲۰۱۲ میلادی، گروه فولکس‌واگن آلمان، علاقه‌مندی خود را، برای خرید سهام شرکت دوکاتی، به ارزش تقریبی ۸۶۰ میلیون یورو اعلام کرد. این قرارداد نهایتاً در ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۲ با مبلغ توافق شده ۷۴۷ میلیون یورو به امضا رسید و دوکاتی هم به‌طور کامل به کلکسیون برندهای بزرگترین خودروسازی جهان، یعنی گروه فولکس واگن، اضافه شد.

از اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی، یکی از استراتژی‌های کلیدی کمپانی دوکاتی، تشکیل و تقویت گروه‌های هوادار و علاقه‌مند به دوکاتی بوده‌است. این گروه‌ها که شامل گروه‌های محلی، منطقه‌ای، کلاب‌های کشوری و حتی گروه‌های اینترنتی می‌شود، نقش به‌سزایی در افزایش محبوبیت دوکاتی در کشورهای مختلف جهان داشته‌اند. امروزه بیش از ۴۰۰ کلوب طرفدار دوکاتی در دنیا وجود دارد، که بیش از ۲۰۰ هزار عضو دارند.

نزدیک به ۱۷ هزار نفر نیز، در وب‌سایت تیم مسابقه دوکاتی عضو هستند. گروه‌های بسیار زیادی در آمریکای شمالی رانندگان و صاحبان دوکاتی را گرد هم آورده‌اند. بعضی‌ها نیز علاقه‌مند به جمع‌آوری، خرید و فروش مدل‌های قدیمی و کلاسیک دوکاتی هستند.

 لوازم یدکی و قطعات دوکاتی را از تک چرخ بخواهید  

۰۹۳۹۱۹۰۱۴۶۵

دیدگاه‌ها ۰

*
*