سریع‌ترین موتورسیکلت‌های جهان را بشناسید

آیا تابحال از خود پرسیده‌اید سریع‌ترین موتورسیکلت جهان کدام است و چقدر سرعت دارد؟ منظور ما تنها موتورسیکلت‌های پرشتاب بازاری نیست، بلکه در مورد ابرموتورسیکلت‌هایی صحبت می‌کنیم که به سادگی می‌توانند تا ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرند. در این مقاله به معرفی ده موتور سیکلت سریع جهان در سال ۲۰۱۸ می‌پردازیم، اگرچه دست خیلی ما از این موتورسیکلت‌ها هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ قانونی کوتاه است، اما این دلیل نمی‌شود که از مرور این موتورها لذت نبریم.

۱۰. بی ام و K1200S

 ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت

کندترین موتورسیکلت این لیست ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارد! بی ام و این موتور را سبک و پرشتاب طراحی کرده است و هندلینگ آن هم ساده و دلچسب است. پیشرانه این موتور ۱۱۵۷ سی‌سی حجم دارد. این موتور به شکل مورب مونتاژ می‌شود تا مرکز ثقل موتور پایین باشد. این موتور می‌تواند ظرف ۳.۲ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر شتاب بگیرد. از نکات تحسین‌برانگیز این موتورسیکلت، عملکرد مطمئن و کارآمد ترمزهای آن هستند. ترمزهای EVO در کنار فناوری ABS منحصر به فرد بی ام و باعث عملکرد فوق‌العاده ترمزهای این موتورسیکلت می‌شوند. این موتورسیکلت حاکثر ۱۶۴ اسب‌بخار قدرت و ۱۲۹ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

۹. آپریلیا RSV 1000R میل

 ۲۸۱ کیلومتر بر ساعت

این موتور اندکی از موتور K1200S سریع‌تر است. آپریلیا این موتور را بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ تولید می‌کرد. کلمه میل یا Mille به ایتالیایی یعنی ۱۰۰۰. البته این موتور اسما موتور هزار است و حجم دقیق موتور آن ۹۸ سی‌سی است. پیشرانه این موتورسیکلت به قدری قدرتمند است که برای کنترل لرزش‌ها و تکان‌های آن آپریلیا از فناوری ADVC که ضدلرزش است استفاده کرده است. این موتور عملکرد بسیار نرمی دارد و ظرف ۳.۱ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر شتاب می‌گیرد. این موتور آپریلیا حداکثر ۱۴۱.۳ اسب‌بخار نیرو و ۱۰۷ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

۸. ام وی آگوستا F4 1000R

۲۹۸ کیلومتر بر ساعت

این موتور هزار سی‌سی یکی از قدرتمندترین و محبوب‌ترین موتورهای جهان است. هندلینگ و فرمان‌پذیری این موتورسیکلت بسیار نرم و جذاب است و تندترین پیچ‌ها را به نرمی هرچه بیشتر پشت سر می‌گذارد. شتاب اولیه این موتور فوق‌العاده است و تنها ظرف ۲.۷ ثانیه می‌تواند از صفر تا صد کیلومتر شتاب بگیرد. سیستم کنترل کشش هشت مرحله‌ای این موتورسیکلت به آن کمک می‌کند در بالاترین سرعت‌ها، بیشترین هندلینگ ممکن را داشته باشد. ام وی آگوستا حداکثر ۱۷۴ اسب بخار قدرت و ۱۱۵ نیوتن‌متر گشتاور دارد.

۷. کاوازاکی نینجا ZX-14R

 ۲۹۹ کیلومتر بر ساعت


امکان ندارد در مورد موتورسیکلت‌های سریع صحبت کنیم و نام کاوازاکی مطرح نشود. این سازنده موتورسیکلت مشهور و محبوب طراحی فوق‌العاده خشن و تهاجمی دارد و کمتر موتورسیکلتی می‌تواند از نظر طراحی ظاهری با آن رقابت کند. از طراحی خوب که بگذریم، با یک موتور هیولا روبرو هستیم که ۱۴۴۱ سی‌سی حجم دارد. با وجود قدرت و سرعت فوق‌العاده، این موتور هندلینگ بسیار خوبی هم دارد. صفر تا صد این موتور تنها ۲.۶ ثانیه طول می‌کشد. از ویژگی‌های این موتور این است که عملکرد پیشرانه آن فوق‌العاده نرم و کم صدا است.

۶. بی ام و S1000 RR

 ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت

این دومین موتور بی ام و در این فهرست است و این نشان دهنده توانمندی‌های طراحی شرکت بی ام و است. این موتور هزار سی‌سی (که البته حجم دقیق آن ۹۹۹ سی‌سی است) برای سرعت هرچه بیشتر طراحی شده است و به همین دلیل وزن بسیار کمی دارد. سیستم تعلیق آن بی‌نظیر است و سواری با آن نرم و دلچسب است. این موتور می‌تواند ظرف ۲.۷ ثانیه از صفر تا صد شتاب بگیرد و حتی در سرعت‌های بالا هم خیلی نرم و آسان تندترین پیچ‌ها را پشت سر می‌گذارد. مثل موتور بی ام و K1200S، این موتورسیکلت هم ترمزهای مطمئنی دارد. حداکثر قدرت تولیدی این موتورسیکلت ۱۹۵.۲ اسب‌بخار است. این موتور مجهز به کروز کنترل هم هست تا بتوان با آن با خیال راحت در مسیرهایی که محدودیت سرعت دارند تردد کرد.

۵. هوندا CBR 1100XX بلک‌برد

 ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت

مدل اصلی هوندا بلک‌برد در سال ۱۹۹۶ عرضه شده بود و این نسل جدید آن است. امکان ندارد در مورد موتورسیکلت‌های سریع صحبت کنیم و به محصولات هوندا اشاره نکنیم. موتور و پیشرانه این موتورسیکلت ۱۱۳۷ سی‌سی حجم دارد و سرعت حرف اول و آخر آن در طراحی است. با وجود قدرت سرسام آور ۱۵۳ اسب‌بخاری، پیشرانه این موتورسیکلت آرام و نرم است. دقت طراحی و کیفیت مونتاژ این موتورسیکلت مثال‌زدنی است.

۴. کاوازاکی نینجا H2R

 ۳۵۷ کیلومتر بر ساعت

باز هم سرعت و باز هم کاوازاکی. این موتورسیکلت هم یک موتور ۱۰۰۰ محسوب می‌شود (حجم دقیق موتور آن ۹۹۸ سی‌سی است). سرعت این موتور به قدری بالاست که برای تضمین ایمنی راننده کاوازاکی از سیستم‌های ایمنی مختلفی مثل KTRC (سیستم کنترل کشش کاوازاکی)، KIBS (سیستم ترمز ضد قفل هوشمند کاوازاکی)، KEBC (سیستم کنترل ترمز موتور کاوازاکی) و KLCM (سیستم کنترل لانچ کاوازاکی) استفاده کرده است. این سیستم‌ها علاوه بر محافظت از موتورسوار، باعث نرمی عملکرد این موتور هم می‌شوند. این موتورسیکلت ظرف ۲.۵ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر شتاب می‌گیرد. حداکثر قدرت این موتورسیکلت ۱۹۷.۳ اسب‌بخار است.

۳. ام‌تی‌تی تورباین سوپربایک Y2K

 ۳۶۵ کیلومتر بر ساعت

این موتورسیکلت یکی از قدرتمندترین موتورسیکلت‌هایی است که می‌توان به صورت قانونی با آن در شهرها و جاده‌ها تردد کرد. این موتور زیبا با طراحی منحصر به فرد خود از یک موتور ساخت شرکت رولزرویس استفاده می‌کند و می‌تواند در ۲.۵ ثانیه از صفر تا صد شتاب بگیرد. حداکثر قدرت این موتورسیکلت به شکل حیرت‌آوری ۳۲۰ اسب‌بخار است، یعنی سه پژو ۲۰۶ تیپ ۵ روی هم به اندازه این موتورسیکلت قدرت دارند!

۲. سوزوکی هایابوسا

۳۹۹ کیلومتر بر ساعت

دیر یا زود باید در این فهرست به موتورسیکلت‌های سوزوکی هم می‌رسیدیم. حجم پیشرانه این موتورسیکلت ۱۳۴۰ سی‌سی است و عملکرد آن به لطف طراحی خوب موتور و استفاده از دریچه‌های سوخت منحصر به فرد سوزوکی، شگفت‌آور است. سوزوکی هایابوسا ظرف ۲.۶ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر شتاب می‌گیرد و در آن از سیستم اختصاصی کلاچ کمکی سوزوکی نیز استفاده شده است. حداکثر قدرت این موتورسیکلت ۱۹۷ اسب‌بخار است.

۱. داج توماهاک

 ۵۶۳ کیلومتر بر ساعت

بله درست خوانده‌اید. این موتورسیکلت که توسط شرکت خودروسازی محبوب داج (Dodge) طراحی شده است می‌تواند تا ۵۶۳ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد  و حجم موتور آن ۸۲۷۷ سی‌سی است. سریع‌ترین خودروهای جهان هم مقابل این موتورسیکلت حرفی برای گفتن ندارند. البته پیش از همه چیز باید به این اشاره کنیم که این موتورسیکلت به دلایل واضحی از نظر قانونی امکان تردد در شهرها و جاده‌ها را ندارد و تنها یک مدل مفهومی است.  موتور به کار رفته در این موتورسیکلت در داج وایپر (Dodge Viper) هم به کار رفته است و یک موتور ۸.۳ لیتری V10 است. این موتور مفهومی در سال ۲۰۰۳ معرفی شد و تا کنون هیچ موتورسیکلتی نتوانسته به گرد پای آن برسد. برای کنترل این هیولا از چهار چرخ استفاده شده است که در کنار یکدیگر قرار دارند. با دیدن این موتور تنها می‌توان آینده‌ای را تصور کرد که چنین موتورهایی وارد بازار شوند.

بورس لوازم یدکی موتورسیکلت تک چرخ

  • قطعات تزئینی موتورسیکلت شامل : رینگ اسپورت موتورسیکلت ، کیلومتر موتورسیکلت ، شارژر ولوم دار موتورسیکلت  ، روکش زین موتورسیکلت ، درب لنت رینگ اسپورت موتورسیکلت ، برچسب موتورسیکلت ، آرم قاب بغل ، کیت برچسب موتورسیکلت ، پد باک موتورسیکلت ، جاپایی سوسماری ، آزیر آمبولانسی موتور ،، شبرنگ موتورسیکلت و سایر قطعات موتورسیکلت
  • قطعات فنی موتورسیکلت شامل : صفحه کلاج موتورسیکلت ، دیسک کلاج موتورسیکلت ، زنجیر چرخ موتورسیکلت ، کمک فنر موتورسیکلت ، لنت ترمز موتورسیکلت ، اگزوز موتورسیکلت ، کاربراتور موتورسیکلت ، سیلندر موتورسیکلت ، باتری موتورسیکلت ، باطری موتورسیکلت ، سرسیلندر موتورسیکلت ، ترانزیستور موتورسیکلت ، جنت کاربراتور موتورسیکلت ، ترانزیستور موتورسیکلت ، اکسایتر موتورسیکلت ، پمپ ترمز موتورسیکلت ، ، کورپی موتورسیکلت ، پلاتین موتورسیکلت ، دنده زنجیر موتورسیکلت ، بلبرینگ داخل موتور موتورسیکلت ، موتور موتورسیکلت ، فیلتر گارد موتورسیکلت ، رینگ پیستون ، سوپاپموتورسیکلت ، بوش موتورسیکلت ، سیم مغزی کلاج موتورسیکلت ،  سیم گاز موتورسیکلت ، شیر بنزین موتورسیکلت ؛ توپی چرخ موتورسیکلت ؛ سیلندر موتورسیکلت ؛ میل لنگ موتورسیکلت ، فبلتر روغن موتورسیکلت ؛ واشر موتورسیکلت ؛ پیچ و مهره موتورسیکلت ، گیریبکس موتورسیکلت و سایر لوازم یدکی موتورسیکلت
  • قطعات ظاهری موتورسیکلت شامل : حلزونی کبلومتر موتورسیکلت ، باک موتورسیکلت ، گلگیر موتور سیکلت ، قاب زنجیر موتورسیکلت ، فرمان موتورسیکلت ، چراغ خطر موتورسیکلت ، زین موتورسیکلت ، قلوه چپ موتورسیکلت ، گارد موتورسیکلت ، لاستیک موتورسیکلت ، تایر موتورسیکلت ، بال باک موتورسیکلت ، قاب بغل موتورسیکلت ؛ پورسته فلکه برق ، آینه بغل موتورسیکلت ، رینگ و پیستون موتورسیکلت ، پدال ترمز موتورسیکلت ، پایه پلاک موتورسیکلت ، ظلق موتورسیکلت و سایر متعلقات موتورسیکلت
  • قطعات برقی موتورسیکلت شامل : راهنما موتورسیکلت ، استارت ، شمع موتورسیکلت ، ای سی یو موتورسیکلت ، ECU  موتورسیکلت ، بوبین برقی موتورسیکلت ، بوق موتورسیکلت ، استوپ موتورسیکلت ، رگولاتور برق ، زنون موتورسیکلت ، دینام موتورسیکلت و سایر لوازم یدکی موتورسیکلت
  • قطعات جانبی موتورسیکلت شامل : کلاه کاسکت موتورسیکلت ، قفل دوشاخه موتورسیکلت ، قفل تسمه ای موتورسیکلت، قفل دیسکی موتورسیکلت، لباس موتورسواری ، عینک موتورسواری ، کش همه کاره موتورسیکلت ، کش بارند موتورسیکلت ، پایه بغل موتورسیکلت ، ژل ضد پنچری موتورسیکلت ، ست کامل سوئیچ موتورسیکلت ، لرزه گیر آینه موتورسیکلت ، پیچ خورشیدی عقب موتورسیکلت ، آچار شمع موتورسیکلت ، کاپشن مخصوص موتورسواری ، روغن موتور موتورسیکلت ، هدلایت موتورسیکلت ، صذا خفه کن موتورسیکلت ، ابر هواکش موتورسیکلت ، مایع تیوبلس موتورسیکلت ؛ دزدگیر موتورسیکلت  و سایر قطعات موتور

لوازم یدکی سی دی آی CDI  ، لوازم یدکی سی جی CG  ، لوازم یدکی آپاچی ، لوازم یدکی آیما ، لوازم یدکی ارشیا، لوازم یدکی باجاج ، لوازم یدکی بنلی ، لوازم یدکی بی ام دبلیو BMW ، لوازم یدکی پالس ، لوازم یدکی تک تاز ،لوازم یدکی تی وی اس TVS  ، لوازم یدکی جهانرو ، لوازم یدکی دوکاتی ، لوازم یدکی رگال رپتور ، لوازم یدکی سوزوکی ، لوازم یدکی سی جی بی ، لوازم یدکی کاواساکی کاوازکی ، لوازم یدکی کبیرموتور ، لوازم یدکی کبیر ،لوازم یدکی کی تی ام ktm  ، لوازم یدکی نوین سیکلت ، لوازم یدکی هارلی داویدسون ، لوازم یدکی هوندا ، لوازم یدکی هیوسانگ ، لوازم یدکی وسپا ، لوازم یدکی یاماها ، لوازم یدکی موتورسیکلت سی جی ال ، لوازم یدکی موتورسیکلت باکسر ، لوازم یدکی پولسار ، لوازم یدکی موتورسیکلت احسان ، لوازم یدکی موتورسیکلت پیاجیو ،لوازم یدکی موتورسیکلت سالارگستر ، لوازم یدکی موتورسیکلت رادیسون ، لوازم یدکی موتورسیکلت ماهیندرا گوستو ، لوازم یدکی موتورسیکلت هیرو ، لوازم یدکی موتورسیکلت کاوان ، لوازم یدکی موتورسیکلت دایلیم ،لوازم یدکی موتورسیکلت دربی ، لوازم یدکی موتورسیکلت مگلی ، لوازم یدکی موتورسیکلت پرواز ، لوازم یدکی پیشتاز ، لوازم یدکی موتورسیکلت تلاش ، لوازم یدکی موتورسیکلت ساوین ، لوازم یدکی موتورسیکلت شهاب  ،لوازم یدکی موتورسیکلت رهرو ، لوازم یدکی موتورسیکلت مهران  ،  لوازم یدکی موتورسیکلت مهتا ، لوازم یدکی موتورسیکلت نامی  ، لوازم یدکی موتورسیکلت پیاجیو ، لوازم یدکی موتورسیکلت رایکا ، لوازم یدکی موتورسیکلت کثیر
 

تک چرخ جامع ترین فروشگاه لوازم یدکی موتورسیکلت

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی موتورسیکلت

مرکز پخش عمده قطعات موتورسیکلت ؟ تک چرخ

بورس لوازم یدکی موتورسیکلت ؟ تک چرخ

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی موتورسیکلت ؟ تک چرخ

آدرس لوازم یدکی موتورسیکلت ؟ تک چرخ

دیدگاه‌ها ۰

*
*

ارسال سفارشات درتاریخ 99/01/16